All for Joomla The Word of Web Design

Whatsapp Üzerinden Randevu Alın...

FİZİK TEDAVİ (FİZYOTERAPİ)

Fizik Tedavi (fizyoterapi)  ne için kullanılır?

Fizyoterapistler, kaslarınızı güçlendirmek ve işlevlerini geliştirmek için egzersiz terapisinin kullanımı konusunda eğitim almışlardır. Fizik tedavi egzersizleri, acı dindirme, yaralanma sonrası iyileşme veya önleme konusunda en etkili yollardan biri olarak kanıtlanmıştır.

Fizyoterapist kimdir?

Fizyoterapistler çoğu durumda pahalı cerrahilere ihtiyaç duymadan genellikle reçeteli ilaçların yan etkilerini ve uzun süreli ilaç kullanım ihtiyacını azaltarak hastaların ağrıyı hafifletmelerine yardımcı olan ve hareketsizliği iyileştiren veya eski haline döndüren, hastalara yardımcı olabilen iyi eğitimli ve lisans mezunu meslek mensuplarıdır.

Fizyoterapistin rolü nedir?

Fizyoterapist hastalık, sakatlık, yaralanma veya yaşlanmayla ortaya çıkan fiziksel zorlukları olan hastaların hareketlerinin iyileştirilmesine yardım eder. Masaj gibi manuel terapiler, terapötik egzersiz ve elektroterapi yöntemlerini kullanarak tedavi programlarını tasarlayıp gözden geçirirler.

Fizyoterapi neyle ilgilidir?

Fizyoterapistler hareket, egzersiz, manuel terapi, eğitim ve tavsiye yoluyla yaralanma, hastalık veya sakatlıktan etkilenen insanlara yardımcı olurlar. Her yaştan hastaları sağlığına kavuşturup, ağrıyı yönetmeye ve hastalığı önlemeye çalışırlar.

Fizik tedavi ne kadar sürer?

Sağlık durumunuzun niteliğine bağlı olarak ilk randevu genellikle 30 ila 60 dakika aralığında sürer. Eğer seans süresini uzatmak isterseniz fizyoterapistiniz bu oturumların ne kadar süreceğiyle alakalı size bilgi verebilir.

Fizik tedavide rehabilitasyon nedir?

Fizik tedavi ile birlikte başlatılan rehabilitasyon yaralanma, hastalık veya sakatlık nedeniyle olumsuz şekil bozuklukları olan hastalar için klinik ve etkili bir müdahaledir.

Fizik tedavi bel,boyun ve sırt ağrısına yardımcı olabilir mi?

Uzman hekim tarfından tanı konulmuş ve fizyoterapiste yönlendirilmiş hastalar uygun terapi programına alındığı takdirde bel,boyun ve sırt ağrılarına çok fayda sağlamaktadır.

Bel,boyun ve sırt ağrısı çeken hastalar, bel sırt ve omurga cerrahisini düşünmeden önce uzman hekim tavsiyesi ile ilk tedavi seçeneği olarak fizyoterapiste  yönlendirilir. Fizyoterapinin amacı sırt ağrısını azaltmak, kas fonksiyonu arttırmak ve hastaya gelecekteki oluşabilecek bel ve sırt problemlerini önlemek için bir bakım programı öğretmektir.

Fizik tedavinin yardımcı olması ne kadar sürer?

Genellikle fizik tedaviyi hedeflerinize ulaşana, sizin ve terapistinizin ortak kararıyla yeniden bir değerlendirme yapana kadar sürdürmeniz gerekir. Bu durum ağrıların şiddetine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tipik olarak yumuşak dokuların iyileşmesi yaklaşık olarak 6-8 hafta almaktadır, bu nedenle tedavi süreciniz bu kadar sürebilir.

Fizik tedavi ücretleri ne kadardır?

Fizik tedavi ücretleri kurumdan kuruma göre farklılık gösterebilmektedir.

school and education

Bizi Arayın...

0531 812 69 12